SZKOLENIA ZAMKNIĘTE – OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Przewiń by dowiedzieć się więcej

Kto prowadzi szkolenie?

Wyślemy do Ciebie sprawdzony zespół: informatyka oraz prawnika. Dlaczego właśnie taki zespół a nie tylko jednego trenera? Ponieważ na system ochrony danych osobowych składają się kwestie formalno-prawne oraz informatyczne. To dlatego np. kontrole Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) przeprowadzane są przez co najmniej dwóch inspektorów: prawnika i informatyka.

Nasi specjaliści przeprowadzili razem kilkadziesiąt audytów oraz wdrożeń systemu ochrony danych osobowych, począwszy od małych firm, poprzez urzędy administracji państwowej, a na liderach rynku takich jak LC Corp Sky Tower, Nextbike czy Credit Agrocole TU skończywszy. Wdrażany przez nich system przeszedł już bez zastrzeżeń kontrolę GIODO.

Działając w taki sposób dostarczymy Ci spójnych i komplementarnych informacji i umiejętności, opartych o wieloletnie praktyczne doświadczenie z zakresu prawa i informatyki.

Sylwetki trenerów

MICHAŁ BEDNAREK

Założyciel Security Partners, w branży IT od 2002r. Specjalizuje się w sieciac komputerowych i integracji systemów teleinformatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z zespołem Security Partners, zajmuje się m. in. wdrażaniem i obsługą systemów informatycznych dla firm z różnych branż sektora gospodarki. Jest certyfikowanym przez szwajcarski Quality Service audytorem wewnętrznym ISO 27001 oraz czynnym (zarejestrowanym w GIODO) Administratorem Bezpieczeństwa Informacji (ABI). Wraz z adw. Michałem Jusypenko od 2011r. współpracują przy tworzeniu i audytowaniu systemów bezpieczeństwa danych osobowych.

MICHAŁ JUSYPENKO

Adwokat, właściciel kancelarii adwokackiej, od lat prowadzi obsługę podmiotów instytucjonalnych oraz przedsiębiorstw. Jego kancelaria świadczy usługi prawne o szerokim spektrum, m. in. w obszarze prawa cywilnego, gospodarczego, jak i karnego. Jako jedna z niewielu kancelarii prawniczych na Dolnym Śląsku, kancelaria Michała Jusypenko zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie ochrony danych osobowych. Michał Jusypenko ma doświadczenie w postepowaniach z GIODO, a kontrole w których uczestniczył kończyły się zawsze pozytywnie dla naszych klientów.

Skrócony opis szkolenia

Szkolenie trwa 8 godzin i podzielone jest na dwie części:

Część formalno-prawna.

Składa się z wykładu i warsztatu podczas których trener omówi procedury ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki działania Twojej firmy... więcej

Część informatyczna.

Oprócz przekazania informacji o ustawowych obowiązkach związanych z ochroną danych osobowych, przetwarzanych w systemach informatycznych, nasz trener pokaże jak typowe błędy użytkowników komputerów ułatwiają dokonywanie przestępstw... więcej

Na szkoleniu dowiesz się m. in.:

  • jakie wymagania musisz spełniać przetwarzając dane osobowe,
  • kiedy ich przetwarzanie jest legalne a kiedy nie,
  • komu i jak możesz przekazywać dane osobowe,
  • jakie zabezpieczenia stosować w celu ich ochrony,
  • jaka odpowiedzialność grozi za naruszenie przepisów ustawy,
  • o wadach i zaletach powołania Administratora Bezpieczeństwa Informacji, itd.

Dodatkowo poświęcamy czas na to, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące realnych problemów i wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych w Twojej
firmie. Staramy się aby żadne z pytań zdanych przez uczestników szkolenia nie pozostało bez odpowiedzi.

Dokonywane przestępstwa przez błędy użytkowników komputera:

  • kradzież firmowych baz danych i plików,
  • kradzież tożsamości,
  • wyłudzenie informacji i pieniędzy.

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak łatwe dla profesjonalisty są te czynności. Właśnie dlatego zademonstrujemy je w postaci warsztatu w stworzonym
na tę okazje mini laboratorium. Wiemy z doświadczenia, że dopiero takie przykłady uświadamiają użytkownikom, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych
procedur i zasad bezpieczeństwa informacji w codziennej pracy z komputerem. A to prędzej czy później przełoży się na korzyści dla Ciebie i Twojej firmy.

Szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych

W myśl obowiązujących przepisów prawnych ochrona danych osobowych to obowiązek każdego przedsiębiorcy, urzędu lub dowolnie innej instytucji, która zbiera i przetwarza informacje o swoich pracownikach lub klientach. Definicja danych osobowych jest dosyć szeroka i obejmuje m.in. takie kategorie danych jak: akta osobowe pracowników, rejestry umów o pracę, listy klientów sklepów internetowych, listy osób zapisanych do newslettera, listy osób otrzymujących biuletyny informacyjne lub katalogi reklamowe w formie przesyłki pocztowej i wiele innych. Tak rozbudowany katalog dokumentów wymagających szczególnej ochrony sprawia, że praktycznie każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą, zwłaszcza działalność handlową i marketingową, musi wdrożyć odpowiednie procedury chroniące interesy jego klientów, byłych i obecnych pracowników przedsiębiorstwa. By móc zabezpieczyć się przed prawnymi konsekwencjami niewłaściwej ochrony tego typu danych, warto wziąć udział w specjalnym szkoleniu i zapoznać się z różnego rodzaju procedurami oraz dokumentami, które podniosą poziom bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych przez firmę danych osobowych.

Szkolenia podstawowe
W ramach szkolenia podstawowego dowiesz się, jakie dane podlegają ustawie o ochronie danych osobowych i w jaki sposób należy je chronić. Poznasz podstawowe techniki wpływające na podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych osobowych przechowywanych w formie tradycyjnych dokumentów papierowych oraz dokumentów w formie elektronicznej. Szkolenia tego typu mają na ogół charakter szkoleń zamkniętych i dedykowane są dla pracowników firm dysponujących danymi osobowymi na potrzeby działów marketingu i sprzedaży. W szkoleniu może wziąć udział każda osoba, która pragnie uzyskać podstawowe informacje na temat zasad działania ustawy o ochronie danych osobowych, w tym informacje o konsekwencjach prawnych konsekwencjach nieprzestrzegania lub niestosowania się do zapisów tej ustawy.

Szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych

Specjalistyczne szkolenia dla administratorów/właścicieli serwisów internetowych
Prowadzenie działalności internetowej nie zwalnia z obowiązku dostosowania się do wymogów ustawy o ochronie danych osobowych. W związku z tym, dla osób prowadzących serwisy internetowe, zwłaszcza serwisy komercyjne, przygotowaliśmy specjalistyczne szkolenie umożliwiające zapoznanie się z podstawową i szczegółową tematyką z zakresu ochrony danych osobowych w sieci. W ramach szkoleń uczymy, jak powinien wyglądać prawidłowo sformułowany regulamin serwisu internetowego, jaką formę powinna mieć prawidłowo przygotowana zgodna na przetwarzanie danych osobowych, jak sformułować ogólne zasady dotyczące polityki prywatności, w tym uzyskania zgody użytkowników serwisu na stosowanie plików cookies. Ponadto informujemy, które zbiory danych podlegają obowiązkowi rejestracji w GIODO i w jaki sposób powinno się je rejestrować. Szkolenia tego typu to znakomite źródło wiedzy dla wszystkich osób prowadzących jakiś rodzaj internetowej działalności lub zamierzających rozszerzyć swoją działalność na obszar Internetu.

Ochrona danych osobowych szkolenia dla pracowników działów marketingu
Praca w działach marketingu niemal zawsze wiąże się z koniecznością przetwarzania danych zebranych od klientów firmy. Dlatego dla osób pracujących w marketingu przygotowaliśmy specjalny rodzaj szkoleń, dzięki którym przetwarzane przez nich dane osobowe będą w pełni bezpieczne, a jednocześnie prowadzone przez nich działania marketingowe nie ucierpią na skuteczności. Podczas szkoleń przekazujemy konkretną, bardzo praktyczną wiedzę, która przyda się pracownikom marketingu. Szkolenia mają atrakcyjną formę, dzięki czemu łatwiej przyswoić nowe informacje i je zapamiętać, tak by w przyszłości móc z nich korzystać, dostosowując wewnętrzne firmowe procedury do najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Inne szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych
Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony danych osobowych dla wybranego rodzaju działalności, oferujemy specjalistyczne szkolenia z uwzględnieniem wielu specyficznych zagadnień. Zawsze przekazujemy rzetelną wiedzę bazując na własnym doświadczeniu oraz znajomości aktualnych przepisów prawa. Zgłoś się do nas, a chętnie przygotujemy program szkolenia, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Inne usługi security partners w zakresie ochrony danych osobowych:

AUDYT DANYCH OSOBOWYCH

Celem audytu jest zbadanie zgodności działania Twojej firmy lub instytucji z aktualnie obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

ZGŁASZANIE ZBIORÓW DANYCH DO GIODO

Przeprowadzamy proces zgłaszania zbiorów danych osobowych do rejestracji w GIODO. Od analizy przetwarzanych w firmie danych osobowych, przez przygotowania dokumentacji po samo zgłoszenie wniosku do rejestracji.

Czytaj więcej
Top

BEZPŁATNE
KONSULTACJE
TELEFONICZNE

Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem!
Czytaj więcej

Koszyk jest pusty!