Outsourcing informatyczny

(Obsługa IT)

Wybierz branżę i odkryj, jak firmy lub instytucje zyskały dzięki Outsourcingowi IT

Dlaczego warto?

Usługi outsourcingu IT świadczymy od 10 lat. Rozwiązania, które oferujemy są sprawdzone i testowane (mamy własne laboratorium). Dzięki doświadczeniu z pracy w różnych branżach możemy zaproponować optymalne rozwiązania bez potrzeby eksperymentowania. Jest dla nas bardzo ważne abyś miał(a) poczucie, że wsparcie techniczne dostarczane przez profesjonalistów z dziedziny informatyki pozytywnie wpływa na rozwój Twojego biznesu. Dzięki specjalistycznym narzędziom większość kwestii z zakresu outsourcingu IT świadczymy zdalnie, w czasie rzeczywistym (od ręki). Dodatkowo wyróżnia nas wysoka kultura osobista w kontakcie z Twoimi pracownikami.

Ważną rolę przed podjęciem decyzji o powierzeniu usług outsourcingowych IT firmie zewnętrznej odgrywa wzajemne zaufanie i przekonanie o wysokich kompetencjach. Zachęcamy do zapoznania się z case study, opisującymi przykładowe korzyści ze współpracy z Security Partners. Case study opisujące rozwiązania wybranych problemów z zakresu outsourcingu IT, z podziałem na rodzaj przedsiębiorstwa, znajdziesz klikając w box powyżej.

Warto wiedzieć
Outsourcing IT

Zewnętrzna, kompleksowa obsługa informatyczna to idealne rozwiązanie dla podmiotów szukających skutecznego sposobu na sprawne uporanie się z różnego rodzaju problemami natury sprzętowej i informatycznej, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników obsługi technicznej, w tym informatyków.

Outsourcing IT to nic innego jak zlecenie zewnętrznemu podmiotowi wszystkich lub części spraw związanych z bieżącym funkcjonowaniem systemu informatycznego firmy, z konfiguracją i aktualizacją tego systemu, a także z instalacją nowego oprogramowania czy modernizacją firmowego sprzętu komputerowego. Zlecając tego typu usługi zewnętrznej firmie, przedsiębiorstwo może zrezygnować z utrzymywania etatu dla pracownika technicznego, co wiąże się ze znacznym ograniczeniem kosztów działalności. Ten drugi aspekt odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie utrzymanie dodatkowego etatu w znaczny sposób podnosi stałe koszty działania firmy. Oczywiście z outsourcingu IT korzystają również duże przedsiębiorstwa, którym zależy na zapewnieniu jak najwyższego poziomu obsługi informatycznej. Tego typu outsourcing usług zwykle dotyczy wybranych aspektów tj. marketing internetowy, wdrożenie zaawansowanego systemu informatycznego klasy ERP lub CRM lub pozycjonowanie stron internetowych firmy.

Powierz IT
Profesjonalistom

Outsourcing IT pozwala skupić się na podstawowym aspekcie prowadzonej przez firmę działalności, a wszystkie kwestie techniczne związane z działaniem systemu informatycznego powierzyć wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Przekazanie tego typu spraw zewnętrznym ekspertom wpływa na poprawę efektywności działania firmy i na zmniejszenie liczby zakłóceń w jej codziennym funkcjonowaniu. Najpopularniejsze usługi realizowane w ramach outsourcingu IT to zarządzanie infrastrukturą informatyczną, czyli wszystko co związane z wyborem, zakupem, instalacją i modernizacją sprzętu komputerowego, drukarek i serwerów, zarządzanie infrastrukturą internetową, czyli wybór odpowiedniego oprogramowania do mobilnego korzystania z systemu informatycznego firmy, a także administracja serwisami internetowymi, pozycjonowanie i inne usługi związane z zarządzaniem firmowymi stronami i serwisami internetowymi. Outsourcing IT to również zarządzanie aplikacjami, czyli bieżąca konserwacja systemów informatycznych, z jakich korzysta dane przedsiębiorstwo, na przykład zarządzanie rozbudowanymi systemami klasy ERP czy CRM oraz dostawa sprzętu tymczasowego, w przypadku poważnej awarii infrastruktury technicznej w danej firmie, dla potrzymania ciągłości jej działania.

Inne usługi security partners w zakresie ochrony danych osobowych:

BEZPIECZEŃSTWO IT

Setki godzin na spotkaniach po to by zrozumieć biznes. Tysiące godzin w serwerowni po to by system działał perfekcyjnie. Wszystko wspierane technologią o której wiemy, że jest funkcjonalna i niezawodna.

Czytaj więcej

AUDYT BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI

Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa informacji tj najskuteczniejsza metoda sprawdzania efektywności funkcjonowania systemu informatycznego firmy.

Czytaj więcej
Top

BEZPŁATNE
KONSULTACJE
TELEFONICZNE

Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem!
Czytaj więcej

Koszyk jest pusty!