Bezpieczeństwo danych

Chroń swoje informacje biznesowe. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy zapoznając się z ofertą rozwiązań, które możemy w pełni dobrać i dostosować do wielkości i aktualnych potrzeb Twojej firmy.

Przewiń by dowiedzieć się więcej
1

Problem

Boje się o dane na wypadek kradzieży, zgubienia lub nieautoryzowanego dostępu do komputera

Zobacz zaproponowane rozwiązanie »

Ochrona kryptograficzna informacji niejawnych (szyfrowanie danych)

Informacje, które przetwarzasz na co dzień prawdopodobnie stanowią ważne ogniwo Twojego biznesu. Utrata komputera czy pamięci przenośnej z ważnymi danymi rzadko kiedy prowadzi do bankructwa ale prawie zawsze do poważnych komplikacji np. destabilizuje pracę zespołu lub podwyższa ryzyko zerwania relacji biznesowych z klientami, których dane trafiły w ręce osób niepowołanych.

W takich przypadkach proponujemy zabezpieczenia kryptograficzne czyli systemy podnoszące poziom bezpieczeństwa danych. Szyfrują one pamięć Twojego komputera, dyski przenośne a nawet pojedyncze pliki po to, by móc się nimi swobodnie wymieniać przez Internet. System taki możesz zainstalować na pojedynczym komputerze lub w całej firmie i zarządzać nim centralnie. Dzięki niemu zawartość nośnika danych, jeśli trafił w niepowołane ręce pozostanie na zawsze tajemnicą.

Skontaktuj się

2

Problem

Włamanie na serwer pocztowy, szpiegostwo przemysłowe, utrata sprzętu mobilnego na którym odbierana przechowywana jest poczta internetowa.

Zobacz zaproponowane rozwiązanie »

Szyfrowanie poczty elektronicznej

Gdybyś chciał poznać sekrety pracy swojej konkurencji to co sprawdziłbyś w pierwszej kolejności? Z ostatnich badań wynika, że w małych i średniej wielkości przedsiębiorstwach większość informacji wymienianych jest poprzez pocztę elektroniczną. Serwer pocztowy jest więc prawdopodobnie kopalnią wiedzy o wszystkich pracownikach, klientach i najważniejszych projektach.

Jeśli uważasz, że treść wiadomości elektronicznych, które odbierasz i wysyłasz na zawsze powinny zostać poufne zacznij dbać o bezpieczeństwo danych tam gromadzonych i szyfruj pocztę email. Odpowiednie i dobrze wdrożone oprogramowanie pozwoli na zabezpieczenie komunikacji między komputerem a serwerem, zapewni poufność wiadomości nawet w przypadku włamania na serwer, pozwoli automatycznie szyfrować wiadomości w oparciu o reguły np. odpowiedni adresat maila, spełniający kryteria załącznik wiadomości lub treść maila itp.

Skontaktuj się

3

Problem

Utrata danych w wyniku kradzieży, zgubienia lub awarii sprzętu.


Zobacz zaproponowane rozwiązanie »

Backup i archiwizacja danych

Jest tylko jedna rzecz gorsza od utraty danych – brak kopii zapasowej tych danych. Z problemami takimi jak bezpowrotna utrata danych spotykamy się od samego początku istnienia firmy Security Partners czyli od 2007r.
W tym czasie poznaliśmy ludzi, którzy zawozili dysk komputera do laboratorium oddalonego o 250km po to, by nie licząc się z kosztami, odzyskać utracone pliki. Nie wszyscy mieli takie szczęście ponieważ zgubionego komputera, pendrive’a lub płyty DVD najczęściej nie udawało się w ogóle odnaleźć.

Czy szacowałeś kiedyś wartość (materialną i niematerialną) danych, które przetwarzasz? Jeśli jest ona wysoka i dodatkowo potrzebujesz odzyskiwać je szybko lub natychmiast powinieneś pomyśleć o wykonywaniu kopii zapasowych. To jedyny sposób aby zapewnić bezpieczeństwo danym na wypadek awarii komputera, serwera czy pamięci USB. W trakcie dziesięcioletniej praktyki biznesowej dokładnie poznaliśmy rynek produktów do backupu, sprawdziliśmy jak działają i wyselekcjonowaliśmy te najlepsze.

Skontaktuj się

4

Problem

Bezpieczne udostępnianie zasobów firmowych pracownikom mobilnym (VPN).

Zobacz zaproponowane rozwiązanie »

Wirtualne sieci prywatne (VPN)

Znakomita większość przedsiębiorstw nie może obyć się bez komputerów. Potrafimy pomóc usprawnić Twój biznes poprzez podniesienie wydajności pracy w Twoim biurze. Czynności, które dotychczas wykonywane są jedynie w siedzibie firmy (bo wymagają np. połączenia z serwerem) mogą zostać przeniesione np. do domu czy hotelu bez obawy o bezpieczeństwo danych, które przesyłane są przez Internet.

Skontaktuj się

5

Problem

Problem z zainfekowanym komputerem, telefonem lub serwerem – złośliwe oprogramowanie, programy szpiegujące

Zobacz zaproponowane rozwiązanie »

Systemy antywirusowe i zapory sieciowe

Konieczności posiadania programu antywirusowego nie trzeba udowadniać. W środowiskach, gdzie wykorzystuje się kilka lub więcej komputerów korzyści z posiadania tego typu aplikacji można zwielokrotnić jeśli otrzymujemy informację nie z jednego ale z całej grupy komputerów. Odpowiednio skonfigurowana przez naszego inżyniera polityka bezpieczeństwa pozwoli Ci nie tylko sprawdzić czy program antywirusowy jest uruchomiony, lub wymusić dodatkowe skanowanie na pojedynczych stanowiskach.

Pozwoli m. in. zidentyfikować najbardziej zagrożone komputery lub użytkowników którzy takie zagrożenia generują. Dzięki zastosowaniu centralnego zarządzania ciężar dbania o bezpieczeństwo danych przerzucasz z pracowników (oszczędzając ich czas) na kompetentnego administratora. Systemy, które oferujemy pozwalają także na zarządzenie polityką bezpieczeństwa z chmury.

Skontaktuj się

Warto wiedzieć
Bezpieczeństwo danych

Rewolucja technologiczna i wynikające z niej coraz większe otwarcie przedsiębiorstw z rożnych branż na nowoczesne rozwiązania informatyczne, prócz oczywistych korzyści niesie ze sobą również pewne zagrożenia. Klasyczne zagrożenia bezpieczeństwa IT to m.in. przypadkowa utrata części danych z komputerów firmowych, utrata kontroli nad pocztą elektroniczną, szkody wyrządzane przez działanie złośliwego oprogramowania lub oprogramowania szpiegującego i wiele innych negatywnych zjawisk, które mogą być wynikiem przypadkowych lub celowych działań pracowników lub osób trzecich. Na szczęście przed większością tego typu zagrożeń można się odpowiednio wcześniej zabezpieczyć, zmniejszając tym samym ryzyko utraty lub wycieku ważnych dla firmy informacji.

Bezpieczeństwo IT to całokształt działań, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa działania sieci komputerowych oraz odpowiednie zabezpieczenie sprzętu komputerowego lub urządzeń mobilnych, używanych przez pracowników danej firmy. Wdrożenie odpowiednich systemów zabezpieczeń pomoże uchronić firmę przed negatywnymi skutkami utraty ważnych danych, pomoże również w zabezpieczeniu firmowej sieci komputerowej przed działaniem złośliwego oprogramowania, programów szpiegujących i atakami hakerów, którym może zależeć na przechwyceniu ważnych informacji, znajdujących się w zasobach informatycznych danego przedsiębiorstwa.

Chroń swoje
informacje biznesowe

Podstawowe obszary zainteresowania, jeśli chodzi o bezpieczeństwo IT to: szyfrowanie firmowych danych, zwłaszcza informacji poufnych, szyfrowanie poczty elektronicznej w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa korespondencji prowadzonej pomiędzy pracownikami firmy i jej kooperantami, wykonywanie kopii zapasowych i zautomatyzowana archiwizacja danych jako najlepsza i w zasadzie jedyna skuteczna metoda ochrony danych na wypadek awarii systemu, kradzieży lub awarii sprzętu komputerowego, zabezpieczenie i optymalizacja połączeń internetowych dla pracowników mobilnych korzystających z firmowych baz danych, a także tworzenie zapór sieciowych czy instalacja, konfiguracja i aktualizacja oprogramowania antywirusowego.

Na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa IT w firmie wpływa wiele przedstawionych powyżej działań. Zawsze ich nadrzędnym celem pozostaje uszczelnienie systemu informatycznego firmy w taki sposób, by przechowywane w systemie informacje nie zostały wykradzione lub przypadkowo i bezpowrotnie utracone, czy to w wyniku nieostrożnego działania jednego z pracowników firmy, czy też w wyniku awarii sprzętu lub jego kradzieży.

Inne usługi security partners w zakresie ochrony danych osobowych:

AUDYT BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI

Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa informacji tj najskuteczniejsza metoda sprawdzania efektywności funkcjonowania systemu informatycznego firmy.

Czytaj więcej

DORADZTWO IT

Zaczynaliśmy od małych projektów by po kilkunastu latach pracować dla polskich liderów rynku. Zamiast uczyć się na własnych błędach skorzystaj z naszego doświadczenia. Dobre decyzje podjęte teraz zaprocentują w przyszłości. To tańsze niż możesz przypuszczać.

Czytaj więcej
Top

BEZPŁATNE
KONSULTACJE
TELEFONICZNE

Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem!
Czytaj więcej

Koszyk jest pusty!